sobota, 4 maja 2013

Ciągle pompony i coś pomiędzy

 Tak, wciąż ślęczę nad pomponami - dokupiłam więcej włóczki: ciemnofioletową, żółtą i intensywnie różową i działam. Pomponów musi być całkiem sporo, więc pewnie trochę mi to jeszcze zajmie - póki co mam ok 1/4 potrzebnej mi ilości.

W przerwach między pomponami - czasem już nie mogę na nie patrzeć, nie mówiąc o robieniu - szydełkuję sznury z koralików.

Mam już wiosennie zielony (jeszcze bez końcówek i zapięcia, więc zdjęcie dorzucę później), różowy melanż, a ostatnio znalazłam w sieci ciekawy wzór: cieniowanie - moje jest z koralików czarnych, hematytowych, przezroczystych: ciemno- i  jasnoszarych (prawie przejrzystych) oraz połyskliwych białych. i wyszła bardzo ładna. A ich "krzywość" jest uzyskiwana specjalnie - po prostu wolę, kiedy koraliki nie są równe (przede wszystkim we wzorach melanżowych i jednokolorowych), bo daje to zupełnie inny efekt, światło załamuje się na nich pod różnymi kątami i nie wyglądają jak z produkcji :)


Kolejne sznury są ślubne. Myślałam, że będę odkrywcza poprzez połączenie ich w kolię (niestety nie będę). Użyłam koralików białych matowych, białych opalizujących i beżowych.


Zastanawiałam się jeszcze nad dodaniem jakiegoś wisiora, np. sutaszowego, jednak stwierdziłam, że za dużo tego dobrego będzie i pozostałam przy prostej formie.

Poza sznurami stworzyłam jeszcze magnesik na lodówkę i kolczyki-sztyfty, do których to wykorzystałam prefabrykaty, które przyszły do mnie tuż po świętach, ale wykorzystać je miałam szansę dopiero teraz :)
Oba wyroby to dosłownie drobiazgi - nie większe niż moneta 2 zł. Ale czyż nie są cudne? :)Miłej reszty majówki, zwłaszcza udanej pogody wam życzę :) Buziaki. Marienka

2 komentarze:

  1. Cześć, robisz tak piękne rzeczy, że powinnaś wziąć udział w tym konkursie. Wystarczy, że wyślesz zdjęcie jedengo ze swoich cudeniek, a możesz pojechać do Włoch.
    Buziaki i pozdrawiam 
    https://www.facebook.com/KsiazkoSfera?sk=app_438403016253838&app_data

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję, cieszę się, że te moje dłubaninki znajdują uznanie :) zainteresował mnie ten konkurs, jak zdążę coś zrobić, to na pewno wezmę w nim udział. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń